Przygoda z brafittingiem

Brafitting

Co oznacza to modne hasło widoczne na każdej witrynie sklepu, butiku z bielizną, a nawet na szyldach budek targowych?

Tradycyjnie tłumacząc z języka angielskiego mamy bra – biustonosz, fit – dopasować, a sklejając to w całość, wychodzi dopasowanie biustonosza do biustu. I już..? Tylko tyle? Wyznaczenie centymetrem pomiarów w obwodzie i w misce, zmiana popularnego 75B w 65D? Otóż nie, to nie wszystko, to nie takie proste!

Brafitting to nie tylko czynność pomiarów, którą wykonuje ekspedientka w sklepie z bielizną – brafitting to misja, a brafitterka to zawód, który zobowiązuje do obsługi na najwyższym poziomie.

Brafitterką, zostaje osoba, która wykazuje się nieprzeciętną wiedzą, otwartością, empatią, wyczuciem gustu i wysoką kulturą osobistą. Brafitterka łączy w sobie kilka zawodów.

W pierwszej kolejności myślimy o zdrowiu i komforcie w codziennym funkcjonowaniu, więc musimy wykazać się wiedzą z zakresu anatomii piersi i kobiecego ciała, tak, aby móc ulżyć kobietom w ich obowiązkach. Pamiętamy o tym, że dobrze dobrany biustonosz pomaga

  • odciążyć kręgosłup i ramiona,
  • zapobiega wadom postawy,
  • uniemożliwia migrację biustu,
  • pomaga utrzymać jędrność biustu,
  • umożliwia uprawianie sportu, to tylko niektóre z zalet dobrze dobranego biustonosza.


Chcąc spełnić te wszystkie warunki brafitterka musi umieć wyznaczyć właściwy rozmiar, który jest podstawą do dalszych działań, następnie określamy rodzaj biustu i wcale nie chodzi tu o cytrynki, pomarańcze czy arbuzy.

Ta wiedza odróżnia brafitterkę od ekspedientki, która podaje bieliznę. Brafitterka potrafi określić czy klientka ma biust stożkowy, kroplowy, kulisty.. tak istnieje taki podział i jest on bardzo przydatny choćby, przy wybieraniu właściwego kroju. Zanim przejdziemy do krojów to miejmy świadomość, że brafitterka przy dobieraniu biustonosza zwraca uwagę, również na to, jakich fiszbin potrzebuje kobieta, czy jest „szeroko czy wąskofiszbinowa”, spełniają one bardzo ważną rolę, pamiętamy, że muszą one idealnie okalać pierś.

Teraz, kiedy wiemy już jaki jest rozmiar, jaki rodzaj biustu i jakich fiszbin potrzebuje kobieta, przechodzimy do dobrania idealnego kroju i tu musimy wykazać się wiedzą z zakresu stylizacji, a czasami nawet krawiectwa 😉 ( np. w przypadku doboru biustonosza pod suknię ślubną). Zwracamy uwagę jaką budowę ciała ma klientka, czy jest klepsydrą, gruszką, jabłkiem itd.. W zależności od typu sylwetki będziemy proponować inny krój biustonosza.

Dla przykładu kobieta z szerszymi ramionami korzystniej będzie wyglądać w dekoltach typu „V”, tzw. serek, tak, aby optycznie zwęzić ramiona, pogłębić dekolt, wydłużyć szyję . Dzięki temu cała sylwetka będzie optycznie wyglądać korzystniej, a do tego triku niezbędny będzie nam biustonosz typu plunge. A cóż to takiego? W każdym salonie z usługą brafittingu znajdziesz różne kroje biustonoszy, zostały one stworzone bo każda z nas jest inna i ma inne potrzeby.

Nie możemy wszystkie chodzić w spodniach typu rurki,  tak samo nie wszystkie dobrze wyglądamy w popularnej bardotce. W salonie z brafittingiem dobiera się bieliznę do potrzeb klientki, a nie kobiety do asortymentu salonu.

Dokonałyśmy wszystkich czynności, wyznaczyłyśmy rozmiar, określiłyśmy typ biustu, potrzeby, dobrałyśmy, również pasujący  krój. I co koniec roboty? 😀 Jeszcze nie… teraz musimy wiedzieć czy ten biustonosz jest komfortowy, czy kobieta czuje się w nim jak w drugiej skórze, naszym celem jest dobranie bielizny, która będzie służyć długo i spełni oczekiwania. Niestety.. nie jesteśmy wróżkami i nie czytamy w myślach kobiet, więc abyśmy mogły dowiedzieć się tego wszystkiego, kobieta musi z nami współpracować, bo przyszła dobrać biustonosz u profesjonalistki, a nie kupić uniwersalną bieliznę.  Aby ta współpraca w przymierzalni zaowocowała – my brafitterki musimy być jak psycholog, który otworzy kobietę na rozmowę z nami. Niejednokrotnie będziemy musiały zadać intymne pytania, np. w jakim momencie cyklu miesiączkowego jest kobieta, może to wpłynąć na kondycję biustu, jak i jego rozmiar, a my musimy wziąć to pod uwagę. Dobierając biustonosz pooperacyjny zadamy pytanie z zakresu zdrowia, a przy biustonoszu do karmienia będziemy potrzebowały informacji o etapie ciąży. Tak samo przy biustonoszach sportowych czy ślubnych z pewnością padną jakieś ciekawe pytania 😀 Taka nasza rola!

Naszą misją jest tworzenie miejsc z duszą, a brafitterka to kobieta, która słucha, doradza, służy pomocą w doborze właściwej bielizny na każdym etapie życia. Dla brafitterki każda kobieta to indywidualność i wyzwanie.

Dla Nich nieustannie się rozwijamy i doszkalamy z zakresu różnych dziedzin. Nasza praca nie należy do najłatwiejszych, ale jest niesamowicie wdzięczna. W momentach, kiedy widzimy jak w nowej bieliźnie zyskujecie pewność siebie, kobiecość, seksapil i uśmiech to serce rośnie.

Masz ochotę na przygodę z brafittingiem?