O nas

Pomysł stworzenia Akademii Profesjonalnego Bra-fittingu narodził się w 2010 roku. Brafitting był już obecny w Polsce kilka lat, ale jeszcze wciąż niewiele było miejsc, w których można było się go nauczyć od innych. Nasze doświadczenia zbierane we własnych salonach pokazały, że dobór biustonosza to znacznie więcej niż znalezienie wyłącznie prawidłowego rozmiaru. Wiedziałyśmy, że na dopasowanie mają wpływ między innymi takie zmienne jak kształt biustu, jego ciężar,  budowa klatki piersiowej czy okoliczności życiowe (ciąża, odchudzanie, przebyte choroby).

Prowadzenie własnego salonu z brafittingiem to nie tylko umiejętność doboru biustonosza. To wiele innych czynników, z którymi właścicielki, brafitterki zmagają się na codzień.

Pierwsze zatowarowanie, zarządzanie magazynem, zakupami, utrzymanie płynności finansowej, fenomenalna obsługa klienta i stworzenie wyjątkowego, przyjaznego kobietom, opłacalnego biznesu – wymaga wielu doskonałych umiejętności, których można się nauczyć.

Tak powstał pierwszy kurs brafittingu, który wyedukował doskonałe brafitterki, będące właścicielkami świetnie prosperujących salonów z bielizną do dziś. Teoria przemieszana z praktyką we współpracy z czołowymi firmami bieliźniarskimi na rynku m.in. brytyjskimi Panache, Freya, jak również polskimi jak Alles czy KrisLine umożliwia kursantkom poznanie różnic między krojami, rozmiarówkami i znalezienie tego co najlepsze dla każdej kobiety.


Akademia dwa razy w roku organizuje kompleksowy kurs przygotowujący przyszłe właścicielki do zawodu brafitterki, jak również personel do doskonałej obsługi klientki.


Oferujemy pomoc istniejącym biznesom z zakresu usprawniania procesu sprzedaży i obsługi na najwyższym poziomie, radzenia sobie z gospodarką magazynem i zakupami.
Agnieszka Socha
Agnieszka SochaPomysłodawczyni i założycielka

Najlepszy szef świata nauczył mnie podejścia do biznesu i ludzi. Mówią, że jestem za dobra. Ale jestem sobą w biznesie. Autentyczna i wrażliwa. Ciągle pracuję nad samorozwojem. 7 lat we własnej firmie (4 sklepy, dystrybucja, edukacja i produkcja) dały mi solidne fundamenty do patrzenia z optymizmem w przyszłość.

Długo pracowałam z samymi mężczyznami. Biznes w gronie kobiet był zagadką. Salon z bielizną to bardzo wymagający profil sprzedaży, bo klientka kobieta to najbardziej skomplikowana istota jaka chodzi po tym padole, nieprawdaż? Zaufanie, relacja i zrozumienie  potrzeb mających wpływ na dobór bielizny jest kluczowa. Podzielę się z Tobą moją wiedzą.

Magazyn -jak tym zarządzać? Z głową. Zakupy – kiedy i za jakie kwoty robić? Wtedy kiedy potrzebujesz, ale z rozsądnym wyprzedzeniem i jeśli Cię na nie stać. Organizacja całości? Trudne, ale nie niemożliwe. Dostawy? Jeśli wszystko zorganizujesz jak należy, tylko na nie czekasz. Bez stresu. Ze mną poczujesz się jak ryba w wodzie.

Ktoś mi niedawno powiedział, że w życiu nie powiedziałby, że to ja jestem szefem w mojej firmie. To najlepszy komplement jaki usłyszałam jako pracodawca. Właśnie o to w tym chodzi. Zrobić tak, żeby zaangażowanie Twoich pracowników dało im poczucie odpowiedzialności za firmę. Rozmawiam i słucham. Oddaję pałeczkę i deleguję. Śpię nader spokojnie. 

„Mamo – jesteś mądra, bardzo pracowita i dobra dla innych”

„Kochanie – cokolwiek bym o Tobie powiedział i tak byłoby niewystarczające”

„Rzadko spotyka się w biznesie takich ludzi jak Ty” – Monika

Nurkowanie w nocy, skok ze spadochronem, martwy ciąg 100 kg, podciąganie na drążku – wiecznie mi mało. Lubię przesuwać granice krok po kroku. A może kiedyś wsiądę za stery samolotu? 🙂
Marta Podymkiewicz
Marta PodymkiewiczWspółtwórczyni, wykładowca

Tworzyłam jeden z pierwszych salonów z brafittingiem na Dolnym Śląsku, a od 4 lat pracuję z najlepszym teamem Onlyher.

Klientka butiku, a może centrum handlowego? To nierzadko kompletnie różne kobiety. Elastyczność, pewność siebie, ale jednak empatia i wyczucie – tych cech nie może zabraknąć. Nauczę Cię!
Identyfikacja z produktem, doskonała jego znajomość i entuzjazm są podstawą każdej transakcji. Do tego dorzucimy doskonałą identyfikację potrzeb klienta oraz technikę zakotwiczania. Poczujesz się po prostu pewnie, tak jak ja.

Doskonały salon to ludzie, a nie miejsce. Jeśli poczujesz, że razem tworzycie tę firmę, będzie Wam zależało. Nadzór, ale z zaufaniem, kontrola, ale z wyczuciem. Słucham i koordynuję. Z optymizmem i cierpliwością – to moje ważne cechy.

Nie sądziłam, że dwa bite dni weekendu szkoleniowego dają takiego kopa. No może też  trochę spuchnięte nogi i ból gardła. Ale satysfakcja jest niewiarygodna. Spotkajmy się!
Mam dystans do siebie, a pojęcie „prawdziwa blondynka” nie jest mi obce. Zdarza mi się nieźle „zablondzić”… ale taki mój urok 🙂
Izabela Bigosińska
Izabela Bigosińskakonsultantka laktacyjna, wykładowca
Prawdopodobnie połączenie tych trzech zawodów nie powtarza się na terenie całego kraju, a może nawet i Europy?

a nawet w showbiznesie, początki sięgają pracy przy programie telewizyjnym!

Zaczęło się od tego, że musiałam pomóc sobie. Uzyskanie międzynarodowego certyfikatu z zakresu, który był na początku dla mnie wielkim problemem, to była moja największa zawodowa przygoda!

Pamiętam pierwszą pacjentkę w poradni laktacyjnej z problemem wynikającym z nieprawidłowego doboru biustonosza. Jest ich więcej! Kto im pomoże?

tylko i wyłącznie! Dyskutujmy, spierajmy się, jak było u mnie, a jak u Ciebie? Opowiedz mi. Poszukajmy wspólnie rozwiązań. Sądzisz inaczej niż ja? Wspaniale! Tylko tak możemy się rozwijać i wzajemnie ubogacać naszą wiedzę.
RPA, Singapur, Skandynawia. – świat jest mały a ludzie są fascynujący.
100 %
Kobiet
Bieliznę